23.09.2024
Аналізи

Аналізи

Спочатку визначимось навіщо витрачати шалені кошти на аналізи. Все повинно мати свою мету. Отже, регулярне здавання аналізів важливе з таких причин:

1. Оцінка загального стану здоров’я. Результати аналізів допомагають відстежувати функції важливих органів та систем організму, таких як серце, нирки, печінка, щитоподібна залоза.

2. Профілактика захворювань. Аналізи дозволяють виявити захворювання на ранніх стадіях, коли симптоми ще не проявляються. Чим раніше виявлено проблему, тим легше і ефективніше її лікувати.

3. Визначення дефіцитів вітамінів та мікроелементів. Дуже часто такі дефіцити можуть призвести до втоми, слабкості, проблем з кістками, шкірою, волоссям, зниження імунітету і порушень в роботі організму. І їх доволі легко усунути і стабілізувати роботу організму на початкових стадіях виявлення дефіцітів.

4. Моніторинг ефективності лікування. При будь-яких захворюваннях дуже важливим є відслідковування динаміки, щоб зрозуміти адекватність та дієвість підібраного протоколу лікування.

5. Планування здорового способу життя. Регулярні аналізи допомагають приймати обґрунтовані рішення щодо дієти, фізичних навантажень і вітамінно-мінеральних саплементів, що можуть поліпшити якість життя.

6. Неможливість схуднути/набрати вагу. Якщо незважаючи на максимум прикладених зусиль у вигляді фізичних навантажень і правильного харчування неможливо досягти бажаної мети щодо зовнішності варто звернути увагу на декілька ключових показників здоров’я, щоб виявити можливі причини.

Як часто робити базовий Техогляд вашого організму? Обов’язково раз на рік.

Отже, які саме аналізи варто здавати регулярно раз на рік:

  • Загальний аналіз крові розгорнутий. Він допомагає виявити інфекції, анемію, запалення, наявність алергії та інші зміни в організмі.
  • Біохімічний аналіз крові: загальний білок, альбумін, АЛТ, АСТ, білірубін, креатинін, сечовина, лужна фосфатаза) – для контролю і вчасного реагування на проблеми з біліарним трактом. Глюкоза, інсулін, глікований гемоглобін, індекс НОМА – показники, які характеризують вуглеводний обмін. Важливі для виявлення на ранніх стадіях інсулінорезистентності, переддіабетичного стану, ранньої стадії цукрового діабету. Саме тут можливо змінити тенденцію через зміну способу життя, зміну харчових звичок, нормалізацію фізичної активності.
  • Вітамін Д 25ОН. Вітамін Д класифікується як жиророзчинний вітамін, який в функціональному плані діє як гормон і має структуру, подібну до структури стероідних гормонів. Низький рівень вітаміну D асоціюється з низькою імунною системою, поганим настроєм, швидкою втомлюваністю, поганою якістю сну, аутоімунними захворюваннями, ожирінням та уповільненим метаболізмом. Його дефіцит може впливати на здатність організму ефективно спалювати жир.
  • Ліпідограма (ЛПВЩ, ЛПНЩ, тригліцериди, загальний холестерин, індекс атерогенності). Перевірка рівня холестерину і тригліцеридів допоможе оцінити загальний стан метаболізму жирів і можливий ризик серцево-судинних захворювань, що може бути пов'язано з набором ваги.
  • Мінеральний обмін (калій, натрій, кальцій, хлор, цинк, фосфор, магній). Недостатній рівень цих мікроелементів може мати значний вплив на почуття, вигляд шкіри, волосся, втомлюваність, сон.
  • Залізо (сироватка), феритин, трансферин. Дефіцит заліза асоціюється з втомлюваністю, запамороченням, зниженням тиску, пульсу, порушенням росту волосся, порушення роботи щитоподібної залози.
  • Гормональна панель щитоподібної залози: ТТГ, Т3вільний, Т4 вільний, АТПО. Гормони щитоподібної залози відіграють важливу роль у метаболізмі. Гіпотиреоз (недостатня функція щитоподібної залози) може уповільнити метаболізм і спричинити набір ваги або труднощі з її зниженням.
  • Лептин — це гормон, що відповідає за відчуття ситості.
  • С-реактивний білок – маркер запалення в організмі. Тестостерон вільний, пролактин, естрадіол, прогестерон. Дисбаланс статевих гормонів (наприклад, надлишок естрогену або нестача тестостерону) може спричинити труднощі з втратою ваги, особливо у жінок у період менопаузи або при синдромі полікістозних яєчників (СПКЯ)
  • Тестостерон вільний, пролактин, естрадіол, прогестерон. Дисбаланс статевих гормонів (наприклад, надлишок естрогену або нестача тестостерону) може спричинити труднощі з втратою ваги, особливо у жінок у період менопаузи або при синдромі полікістозних яєчників (СПКЯ).

Що нам дає регулярна здача аналізів? Те, що ми все тримаємо під контролем і розуміємо своє тіло. І можемо впливати майже на всі показники шляхом зміни способу життя і відповідним харчуванням, прийняттям необхідним саме вашому організму тих чи інших вітамінів. Так як безконтрольний або безпідставний прийом великих доз вітамінів (особливо жиророзчинних, таких як Д3) може нанести значної шкоди організму.