23.09.2024
Волосся

Волосся

Поговоримо про одну із основ краси - волосся?

Здорове, блискуче, густе, сповнене енергії волосся – хіба це не мрія кожного! І справді багато якостей і особливостей волосся закладаються генетично, але ми своєю поведінкою можемо зіпсувати навіть генетику. Що ж робити й де шукати причину, якщо в якийсь період часу почались проблеми з волоссям – ламкість, тьмяність, випадіння.

1. Почнемо з самого простого і логічного. Не дарма я нещодавно відвідала музей Ш.Холмса і постійно їм захоплювалася. Виключити проблеми з доглядом за волоссям. Я не спеціаліст в цих питаннях, але після знайомства з чарівною зрозуміла наскільки важливі дрібниці такі як гребінці, техніка сушки волосся, косметика для догляду тощо.

2. Мінімізувати вплив фарби для волосся. Як би не декларували колористи, що фарба не псує волосся, а навпаки «наповнює його» - це проти законів логіки. Фарба витісняє кератин-фундамент волосся! Тому всім хто фарбує волосся потрібна додаткова увага на догляд і підтримуючі процедури.

3. Виключаємо дегідратацію організму (показник аналізу крові альбумін та еритроцити буде показовим), та дефіцит білку.

4. Боротьба зі стресом те депресією. Механізм впливу стресу на організм всім відомий, він негативно впливає на кожен аспект здоров’я. Тому вдих-видих, медитація, спорт, книжки, гарні емоції щодня. Якщо не допомагає, можна спробувати щось із адаптогенів (родіола рожева, ашваганда), 5НТР, Л-триптофан.

5. Виключаємо проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Адже можна пити жменями добавки і вживати кілограмами білок, але не засвоювати його.

6. Виключаємо дефіцитні стани, які провокують випадіння і ламкість волосся. Як правило це низький рівень феритину, дефіцит вітамінів групи В, цинку, вітаміну Д та магнію. На дефіцитність може впливати прийом ряду медикаментів, який також потрібно проаналізувати. Наприклад оральні контрацептиви можуть призводити до дефіциту вітамінів групи В, магнію. Тому потрібно знайти першопричину цих дефіцитів і усунути її.

7. Харчування в цьому питанні відіграє профілактичну і довгограючу роль. Що любить «їсти» наше волосся?

Складні вуглеводи, багаті на клітковину та вітаміни групи В: гречка, овес, перловка, рис (бурий, чорний і бажано в холодному стані, оскільки тоді крохмал стає резистентним з нерезистентного), кіноа. Крупи перед приготуванням замочувати, краще за все на ніч, щоб позбавити їх антинутрієнтів, які заважатимуть засвоюватися вітамінам та мінералам. Тим самим значно скоротимо час їх приготування зранку.

Вживати достатньо білкової їжі, м’ясо по бажанню та відчуттям, але жирна риба обов’язково, витримані сири.

Щодня додаємо в раціон зелень-джерело фолатів та клітковини для нашого кишківника.

Молочні продукти обмежуємо, краще замінити рослинними якісними аналогами.

Додаємо до щоденного раціону насіння льону (краще мелене), чіа, гарбузове насіння, насіння коноплі, чорний кунжут.

Основою всіх клітин нашого тіла є жири. Тому важливо слідкувати за їх якістю. Найкращі це звичайно багаті на омега 3 (жирна риба, льон), оливкова олія, авокадо.

Бажано щоденно додавати 300 г ягід, найкращі антиоксиданти.

Жодний саплемент не засвоїться так як їжа. Тому потрібно починаємо з бази.